Prieš daugiau nei metus pirmą kartą tiesiogiai išrinktas Rokiškio rajono meru Antanas Vagonis darbus pradėjo inauguracija pirmajame rajono tarybos posėdyje. Kaip pats meras apibūdino – girtis dar yra mažai kuo, didieji darbai dar tik priešakyje…

Rokiškis – viena didelė komanda

Paklaustas A. Vagonis, ar praėjus meravimo metams gali kuo pasidžiaug ti, jis ramiai teatsakė: „Nebūtų etiška sakyti, jog per metus galima padaryti labai daug. Vieneri metai – trumpas laikotarpis. Laukia daug darbų ir iššūkių. Tikiu, kad kartu sukaupta vienerių metų bendro darbo patirtis duos geresnių rezultatų ir kartu lengviau seksis įveikti būsimus iššūkius“, – teigė meras. Tad ar pavyko merui įgyvendinti užsibrėžtus tikslus? „Taip, mano sumanymai, kuriuos turėjau prieš pradėdamas dirbti meru, pildosi. Mano noras buvo, kad kiekvienas suvoktų – jokia valdžia jam nieko neduoda, viską žmogus užsidirba pats. Svarbiausia žmogui suteikti sąlygas tai padaryti“, – teigė A. Vagonis. Pasak mero, svarbiausia – pasikeitęs mūsų žmonių mąstymas. „Pastebiu žmonių veiduose atsiradusį pasitikėjimą savimi, o tai
pagrindinis dalykas. Mes, Rokiškis ir jo rajonas, esame viena didelė komanda. Ir jeigu pavyks pasiekti tai, kad vadovui, bet kurio rango, bus svarbiausia suteikti žmogui galimybes ir padėti jam siekti tikslų ir kelti kūrybiškus uždavinius komandoms, tuomet ši kartelė bus pakelta visiems“, – akcentavo rajono vadovas.

Iš komforto zonos

A. Vagonis prisipažino, jog sunkiausia buvo perprasti pačią viešojo sektoriaus darbo specifi ką, kurią po šiai dienai dar nagrinėja. „Per metus įsisavinau, kas yra kas. Nors dar ir šiandien savivaldybėje nesu viskuo patenkintas“, – teigė rajono vadovas. Meras priminė, jog pirmasis vietos valdžios išėjimas iš komforto zonos buvo, kai pernai vasarą iš Jakovo Smuškevičiaus aikštės nukeltas ir išvežtas tiek diskusijų kėlęs lakūno biustas. „Buvo žadama, kad vyks didžiausi mitingai ir kitos garsios demonstracijos, bet gyventojų apklausa parodė, kad dauguma rokiškėnų pageidavo, kad paminklo neliktų. Atsižvelgėm į jų valią. Tiesiog uždegiau idėja, surengiau gyventojų apklausas, jie patys nusprendė, jog metas paminklą nukelti, seniūnas atliko darbus. O šiandien tokio paminklo vieta yra muziejus“, – sakė A. Vagonis.

Skambučiai Lenkijos Prezidentui

Pernai rudenį Rokiškio krašto muziejuje buvo kadenciją baigusiam Lenkijos Prezidentui Bronislavui Marija Komorovskiui buvo įteiktos šio krašto garbės piliečio regalijos. Tai, anot A. Vagonio, mūsų kraštui istoriškai svarbi akimirka. „Su Lenkijos Prezidentu bendraujame asmeniškai, visada stengiuos jam paskambinti ir pasveikinti su viena ar kita gražia švente. O jeigu vykstu per Lenkiją, visada jį aplankau. Lenkijos kultūroje yra labai vertinama jiems parodoma pagarba“, – sakė A.
Vagonis. Šių metų balandį meras A. Vagonis lankėsi Lenkijos Respublikoje, kur buvo susitikęs su kadenciją baigusiu Lenkijos Prezidentu ir Rokiškio krašto garbės piliečiu B. M. Komorovskiu. Susitikimo metu aptartos tolesnės bendradarbiavimo galimybės verslo, kultūros, bendruomenių srityse. Taip pat buvo sutarta, jog Rokiškyje rugsėjo 15 – 17 dienomis vyks verslo konferencija, kurios metu dalyvaus Lenkijos ir Lietuvos verslininkai. Konferencijos partneriai bus Lietuvos pramonininkų konfederacija ir Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Šį mūsų šalies ir Lenkijos verslininkų susitikimą A. Vagonis įvardino kaip svarbų abiejų šalių gerų santykių plėtojimą.

Daugiabutis – jaunoms šeimoms

Beje, jei pagaliau pradėtas statyti baseinas, pasak A. Vagonio, yra labai didelis pasiekimas. „Dabar proceso jau nesustabdysi, juk investuota tiek pinigų. Taip, buvo bandymas statybas dar kartą atidėti, reikėjo ministerijose „pastovėti“ už baseiną. Tačiau tikrai nebūtų statybų, jei savivaldybės darbuotojai nebūtų per trumpą laiką padarę naujo projekto ir nupirkę darbus“, – apie bene svarbiausias šiuo metu vykstančias statybas kalbėjo rajono meras. A. Vagonis sakė, jog vienas iš svarbiausių darbų, kurį nori padaryti, tai jaunų šeimų pritraukimas atgal į Rokiškį. „Žinoma, norint kad į Rokiškį sugrįžtų ir gyventų jaunimas, ypač jaunos šeimos, joms būtinos tinkamos sąlygos. Prie tokių idėjų puoselėjimų prisideda ir rajono verslininkai. Pastarieji netoli baseino planuoja statyti modernų ir ekonomišką daugiabutį, kad jame galėtų apsigyventi jaunos šeimos patrauklioje vietoje. O reikalui e sant dar ir padėtų lengviau įsigyti tą būstą“, – kalbėjo meras.

Nauja tvarka kelio remontui

Anot mero, pasikeitė kelių remonto darbai, kurie turi būti nepolitizuoti. „Norint, kad tai būtų, turi būti kelių remonto taisyklės. Šiuo metu jos nėra tobulos, bet norėčiau pasi džiaugti naujuoju specialistu Augustinu Blažiu, kuris ėmėsi šią tvarką prižiūrėti. Tikiuosi, jog per šiuos metus taisykles patobulinsime ir kitais metais nebeturėsime problemų dėl prioritetų remontuojant Rokiškio rajono kelius. Kas liečia regioninius kelius, jau yra pateiktas visas planas, kurie keliai bus remontuojami iki 2020 metų.

Laukia pasiūlymų

Pasak A. Vagonio, tegul gyventojai jaučiasi tikrais savo krašto šeimininkais, o pas merą ateina ne tik su bėdomis, bet ir pasiūlymais, idėjomis, pastabomis. „Viskas turi veikti išvien – neturi būti valdžia ir mes, turime būti visi kartu. Galbūt tada žmonės mažiau galvotų apie savo krašto ar Lietuvos palikimą, nes kartu spręstume, ką galime padaryti, kad Rokiškyje būtų gera gyventi“, – kalbėjo Antanas Vagonis.

JUSTAS KAČERAUSKAS © Rokiškio Sirena

Komentuok per facebook!